Věci, které nikdy neříkejte na pohovoru radí Personalistka.cz

Pohovor je vaše příležitost zazářit. Kvalifikaci máte perfektní. Připravili jste se na všechny druhy otázek. Přesto vám šanci na vysněné zaměstnání může zkazit i malý detail. Vyvarujte se těmto 5-ti nejčastějším chybám, radí náborová specialistka Bc. Pavlína Navrátilová z pracovního portálu Personalistka.cz.

  1. Nepomlouvejte bývalého šéfa

Ať už váš šéf byl sebevětší tupec, nikdy ho na pohovoru nepomlouvejte. Zaprvé vytahování vašich problémů nemusí být pro cizího člověka příjemné. Zadruhé by si personalista mohl vaše stížnosti vyložit špatně. Každá mince má dvě strany. Nakonec byste se tím potížistou mohl stát vy. 

  1. Samochvála smrdí

A na pohovoru dvojnásob. Vaše představení by neměla být přehlídka superlativ. „Jsem úspěšný, rychle se učím, jsem ideální kandidát,“ o sobě může říct každý. Bez důkazu jsou to ale jen prázdné fráze.  

Vyvarujte se hlavně slůvku skromný. Pokud o sobě řeknete, že jste skromný, už to v podstatě nebude pravda. Počkejte si radši na vhodnou příležitost, kdy své kladné vlastnosti budete moct předvést. 

  1. Nevypadejte jako hamoun

Že si práci hledáme hlavně kvůli penězům, je veřejným tajemstvím. Zachovejte ho i na pohovoru. Otázku platu vždy otevírá personalista. Do té doby se tvařte, že jsou vám peníze úplně ukradené. Vy toužíte po nových zkušenostech, nových výzvách, nových zážitcích. 

  1. Nebuďte kariérista

Na možnost karierního postupu se klidně zeptejte, ale nevypadejte u toho jako kariérista. Pokud se začnete pídit po tom, za jak dlouho budete moct konečně přestoupit na vyšší pozici, tak působit budete. Vás má v první řadě zajímat pozice, na kterou se hlásíte. 

  1. Za pět let se vidím na vašem místě. 

„Kde se vidíte za pět let?“ je oblíbená otázka personalistů. Připravte si na ní lepší odpověď než: „na vašem místě.“ I kdybyste to mysleli s humorem, personalistu tím nepobavíte. Kdo by si dobrovolně vzal do firmy člověk, který mu chce přebrat místo?

Novou práci snadno najdete na job portálu Personalistka.cz, sledujte nabídky inzerce práce také na sociální síti Facebook|Personalistka.cz.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

Další zajímavé čtení

PR článek

Doporučené články