Kdy můžete chytit candidu a jak podpořit léčbu této nemoci?

Candida je nemocí, která je způsobená přemnožením kvasinek v intimních partiích a trávícím traktu. Název je odvozený od kvasinek Candida albicans, které se přirozené vyskytují v ženském těle. Při jednom z mnoha důvodů ale může dojit k jejich přemnožení, což vede k nepříjemným následkům.

Candida se pozná například podle zarudnutí a svědivosti v intimních partiích, nebo podle nápadného výtoku s typickým zápachem. Není ale žádném neléčitelným nebo vážným stavem a léčba nemoci candida mnohdy nepředstavuje žádný zásah do standardního života. I tak je ale potřeba mít se před touto nepříjemností vždy na pozoru.

Odkud se kvasinková infekce bere?

Nutné je dodat, že se kvasinková infekce nevztahuje na ženy v žádném konkrétním věku. Jsou ženy a dívky, které s ní mají i bez svého zavinění častý opakovaný problém a jiné naopak mají štěstí a tuto nemoc nezažili. Věk tak není v tomto ohledu rozhodujícím faktorem.

Jedním z rozhodujících faktorů je ale například organizace jídelníčku. Strava jako taková ovlivňuje celou řadu procesů v našem těle. Kvasinky pojídají cukry a pokud tak bude v našem jídelníčku cukrů nadbytek, dojde k jejich nečekanému přemnožení. Důvodem ale mohou být například i nedostatečná intimní hygiena, nebo zkrátka jen slabost organismu k těmto komplikacím.

Jak lze podpořit léčbu kvasinkových infekcí?

Základem se pochopitelně stává dieta. A to dieta, ve které se vynechávají cukry a bílé pečivo. Mykóza se ale často může týkat i pochvy a hlubších částí ženských intimních partií. V tomto případě je vhodnou alternativou využití medikamentů. A to podpora nejen povrchovými gely, ale například i pokročilejšími doplňky jako mohou být tobolky nebo čípky. Ty se aplikují do intimních partií a dokáží dlouhodobě uvolňovat léčivé látky.

Další zajímavé čtení

PR článek

Doporučené články