I vám nadměrně vypadávají vlasy? Důvodů může být hned několik

přechodná období
Zřejmě jste si všimli, že tak, jak na podzim pomalu padají listy ze stromů, padají až naše vlasy. Neplatí to však jen v podzimním období, ale i tom jarním. Naše tělo z praktických důvodů vlasy potřebuje zejména během zimy a léta. Zatímco v jednom období potřebuje naše hlava zahřát, v tom druhém potřebuje chránit od nadměrného množství slunečních paprsků. Čas na regeneraci, respektive zotavení, vychází na jaře a podzim, kdy můžete pozorovat zvýšený výskyt pramenů vlasů na zemi, ve sprše či na hřebeni. Určitě však není důvod k panice – tento stav trvá nanejvýš dva až tři týdny.

výrazné hubnutí
Zda věříte či ne, příliš výrazná ztráta váhy se odrazí i na vašich vlasech. Řídnutí vlasů se dokonce nevyhnete ani v tom případě, že hubnutí zdravým způsobem bez hladovění a diet. Často si totiž při aktivnějším životním stylu neuvědomuje, že naše tělo potřebuje více živin a vitamínů, a tak se většinou stává, že na to doplatí naše koruna krásy. Pokud máte pocit, že právě toto je váš případ, měli byste se poradit s odborníkem, případně si nechat zhotovit krevní obraz, který vám prozradí, zda máte všechny potřebné látky v těle v dostatečném množství.

dědičnost
Pokud badatel ve své rodině řídnoucí vlasy a nebodaj plešatost – máme pro vás špatnou zprávu. Dědičnost a geny mohou za několik věcí v našem organismu, které nejde výrazně ovlivnit – akorát tak zpomalit. Pokud jste žena, v žádném případě se vám nedoporučuje vlasy zatěžovat, ať už se jedná o různé prečačkané plesové účesy nebo i běžné úkony, jakými jsou žehlení vlasů či jejich sušení. Kromě toho máte možnost podstoupit několik estetických zákroků, během kterých vám je aplikována látka, která vlasové kořínky dokáže posílit. Některé ženy dokonce tvrdí, že jim při tomto problému pomohla i samotná antikoncepce, žádné relevantní studie k tomu však neexistují.

Zdravotní problémy
Pokud se počet nalezených vlasů na podlaze nesnižuje ani po několika týdnech a vy máte pocit, že je dokonce přibývá stále více, pravděpodobně se jedná o zdravotní problém, který je potřeba řešit s odborníkem. Mezi nejčastější patří problémy se štítnou žlázou, konkrétně hormonu, který produkuje. Ten je totiž zodpovědný za vše, co se v našem organismu děje a jeho nedostatek – hypotyreóza, zda nadbytek – hypertyreóza, má na svědomí lámavost vlasů, jejich křehkost a kvalitu. Problém však může nastat i na temeni hlavy, ať už ve formě ekzému, lupů nebo psoriázy. Pokud berete léky na jiný zdravotní problém, v neposlední řadě byste neměli zapomínat ani na vedlejší účinky. Právě většina léků totiž mezi časté nežádoucí efekty řadí právě vypadávání vlasů.