Domácí rituály, které nebereme příliš vážně, ale dokážou měnit strukturu naší pleti: Na toto se zaměřte

Naše denní rutina by měla být více než jen nanesení denního krému a make-upu. Tedy pokud chceme mít navrch oproti času, určitě. Podívejte se jak by měla vypadat ta ideální, která vám pomůže, přestože už dávno nemáte dvacet. Vyzpovídali jsme odbornici na krásu – Karolínu Volkov, která je majitelkou salonu DnJ DNA.

Na co bychom rozhodně neměli v rámci domácí péče zapomínat?
Největší chybu děláme jednoznačně, když vynecháváme odličování a nepoužíváme SPF, obojí to sice působí banální, ale dokáže na naší pleti napáchat právě nejvíce škody. Stejně jako je ale chyba se o svou pleť nestarat, tak je častý problém právě přehnaná péče, kdy žena zkouší všechny vzorky, které mohou být pro její pleť zcela nevhodné.

Stejně nevhodné je přílišné promašťování a tedy časté používání pleťových olejů nebo naopak vysušování – stahující masky. Základem správné péče je tedy znát svou pleť. Pokud nevíme, jakou pleť máme, neumíme jí poskytnout ani správnou péči.

Jednoduchý a rychlý test jak zjistit, jaký typ pleti máme, je přiložit si ráno po probuzení na pleť pyjak nebo jiný savý papír a podle toho, jak se nám tvář otiskne, víme určit, zda máme jen T – zónu, mastnou nebo suchou pleť.

Pokud již také víme, jaká je naše pleť, stále si krém vyžaduje jinou konzistenci v létě – gelové, lehké krémy a jinou v zimě – tam je dobrou volbou hutnější obrana pleti před vnějšími vlivy.

Jak často si nanášet peeling, masku a proč?
Momentálně se těší velké oblibě plátěné masky, které jsou již napuštěné ošetřujícími látkami a proto šetří náš čas a ty opravdu kvalitní zajistí i to, že pleti neposkytneme nevhodně zvolené látky jako při maskách, které si namícháme samy. Opět zde platí, že sezóna je rozhodující, v zimě jsou důležité více vitamínové, ochranné a přes léto hydratační a osvěžující.

Nejlepší je nechat si při maskách poradit od odborníka, protože i to určuje intenzitě jejich použití – má-li totiž maska ​​vysoký poměr aktivních látek, není dobré ji používat častěji než jednou za týden, pokud jde jen o jemnou hydrataci, klidně ji můžeme zvolit každý den, ještě před nanesením make-upu.

Pokud jde o peeling, je třeba se mu vyhnout při jemné nebo hypereaktívnej pokožce, jinak je vhodný jednou týdně, a to hlavně při partiích, které si to nejvíce vyžadují. Není žádná ostuda zeptat se na správnou domácí aplikaci své kosmetičky, jelikož právě nevhodně zvolený peeling, zda maska ​​může napáchat velké škody.

Co se s pletí děje, pokud to neděláme?
Vhodně zvolená maska ​​či peeling předchází ucpávání pórů či vysušování. Pomáhají totiž při celkové regeneraci a čištění pleti – pokud póry nejsou v ideální kondici, začnou se projevovat v podobě akné, které může v nejhorším případě skončit až jizvami. Je to tedy nevinná péči o pleť, která může opravdu zlepšit celkovou kvalitu vzhledu vaší pleti.

Jejíž části věnovat speciální pozornost?
Té, která to nejvíce potřebuje – v mladém věku třeba volit celopleťové masky, starší dámy by měly být velmi opatrné, co na svou pleť dají a co ne. Některé produkty naopak vysušují, což je pro zralou pleť nejhorší. Momentálně začíná zima a je důležité se věnovat i rtům, na které již dnes koupíme speciální produkty a jsou důležité stejně jako běžná péče o pleť.

Velmi podstatné je cílit produkty na daný problém a tedy nepoužívat jeden na všechno – vždyť to známe, kouzelné křemíku našich babiček, které jsou prý nejlepší. Bohužel nejsou, určitě ne na všechno a určitě ne vždy.

Jak pečovat o oční okolí v domácím prostředí?
V první řadě je třeba dávat pozor, abychom na něj neaplikovaly látky, které na tuto oblast nejsou určeny – toto je častým problémem, z něhož vznikají otoky či zarudnutí.

Důležitá je masáž, chlazení a hydratace – naše oči jsou unavené a neustále koukání do mobilů jim nepomáhá. Proto je vhodné každý večer použít ať už náplasti pod oči proti otokům, nebo i obyčejnou čajovou lžičku vychlazenou z chladničky – opravdu to pomáhá. Způsob nanášení produktů je také podstatný a vždy by měl být směrem k vnějšímu koutku oka.